Deva Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Uğur Çakılı; Antakya’da seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirmiş olduğu esnaf ziyaretlerinde, Deva Partisi’nin Yerel Yönetimler ve Şehircilik Eylem Planlarını vatandaşlara anlatıyor
Deva Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Uğur Çakılı yaptığı konuşmalarda; "Aşırı merkeziyetçiliğin yol açtığı sorunları ortadan kaldıracağız. Türkiye’nin kaynaklarını yerinde, verimli ve etkin kullanmak ve demokratik kültürü derinleştirmek amacıyla yerel yönetimleri güçlendireceğiz. Siyasi ve iktisadi istikrarı esas alacağız. Yerel Yönetim Hizmet Standartlarının oluşturulması ile karar ve iş süreçlerini şeffaf, anlaşılır ve takip edilebilir hale getireceğiz. Deva Belediyeciliği’nin ilçemize neler kazandıracağını anlatıyoruz. Sorunların hepsini biliyor, çözümler üretmeye devam ediyoruz.
Yerel seçimlerden partimizin temiz belediyecilik anlayışının tüm Türkiye’ye yerleşmesi için çalışmalara devam ediyoruz. Hayatın sermayesi güvendir. Bu önemlidir. Güvenin olmadığı yerde hayatın devam etmesi zordur. Anlamlı, coşkulu, sorunsuz ve mutlu bir yaşam için, hayatımızın içerisinde güven muhakkak olmalıdır. İnsanların mutlu olabilmeleri için karşısındakine güvenmesi gerekir. Güvenilen insan olmak, insanın erişebileceği en büyük mertebelerden biridir. Yaptığımız esnaf ziyaretlerinde vatandaşların bize olan teveccühünü, Deva Partisi Kadrolarına ve Genel Başkanımız Ali Babacan’a olan güvenlerini gördük.” İfadelerini kullandı.