MENÜ

Ziraat Mühendisi Özmenay: “Sürdürülebilir Tarım Daha Iyi Bir Gelecek Için Olmazsa Olmaz”

Yayınlanma Tarihi : 14.11.2023 12:47 Bu haber 189 defa okundu

Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay, İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nda "Sürdürülebilir Tarım" hakkında dikkat çeken bilgiler paylaştı. Sürdürülebilir tarımın gelecek nesiller için gıda üretiminin devamını hedeflediğini belirten Özmenay, "Tarımda sürdürülebilirlik daha iyi bir gelecek için olmazsa olmazlardan." dedi.

Paylaş Paylaş Paylaş
Ziraat Mühendisi Özmenay: “Sürdürülebilir Tarım Daha Iyi Bir Gelecek Için Olmazsa Olmaz”

Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay, İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geldi. “Sürdürülebilir Tarım” hakkında önemli noktalara parmak basan Özmenay, çevresel sürdürülebilirlik açısından farkındalığın artırılması gerektiğini vurguladı.

Özmenay'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Tarım ekonomisi ve sürdürülebilirlik, gıda üretimi, ekonomik büyüme ve doğal kaynakların korunması açısından büyük öneme sahiptir. Sürdürülebilir tarım uygulamaları, gelecek nesiller için daha iyi bir gelecek sağlayabilir. Sürdürülebilir tarım, çevresel ve ekonomik sürdürülebilirliği bir araya getirir. Sürdürülebilir tarım bu anlamda kesinlikle teşvik edilmeli.

Bu anlamda tarımda sürdürülebilirlik daha iyi bir gelecek için olmazsa olmazlardan. Bu yöntem ile doğal kaynakların daha sorumlu kullanımı sağlanabilir. Verimliliğin artmasının yanı sıra, çiftçilerin de hayatı kolaylaşacaktır."

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol