MENÜ

Sağlık Bakanı Koca Uyardı: “Aralık Ayında Vaka Artışı Olabilir”

Yayınlanma Tarihi : 09.11.2022 14:08 Bu haber 98 defa okundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 4 günde Koronavirüs vaka sayısında kısmi bir artış olduğunu belirterek, "Aralık ayı için bir miktar yükseliş olabilir" dedi. 

Paylaş Paylaş Paylaş
Sağlık Bakanı Koca Uyardı: “Aralık Ayında Vaka Artışı Olabilir”

Koca, risk grubundaki kişilerin hatırlatma aşısı olması gerektiğini ve kalabalık ortamlarda maske takılması gerektiğini söyledi.

Bakan Koca, TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Koca, Koronavirüs vaka sayılarına ilişkin, "Bu dönemde salgın bitecek, diye beklemeyelim. Sayılarının giderek azaldığını biliyoruz, 2 binli rakamlara geldi ama son 4 günde kısmi bir artış var. Şu anda 2 bin 700'ler, 2 bin 800'ler civarında. Aralık ayı için bir miktar yükseliş olabilir ama artık Covid korkusuyla yaşamayalım. Bu salgının devam edeceğini, nasıl bulaştığını, Covid'le birlikte yaşamı artık öğrendik. O nedenle ileri yaşta olan, risk grubundaki vatandaşlarımızın mutlaka hatırlatıcı dozlarını yaptırmalarını, aralık ayına hatırlatma dozunu yaptırarak girmelerini ve özellikle riskli kişilerin toplu yerlerde maske takmalarını öneriyoruz" dedi.

“Yeni bir tedirginlik oluşturmayalım”

Bakan Koca, Covid ya da aşının ilerleyen süreçte kalp krizi riskini artırdığını iddialarına ilişkin de "Yeni bir tedirginlik oluşturmayalım. Bunun yer yer gündeme taşındığını biliyoruz. Ama elimizde bunun kalp damar sorunlarının artışına yol açtığına dair bir veri olmadığına emin olalım. Bunun için de bir tedirginlik oluşmamasına gayret edelim" dedi

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket : covid19
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol