Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, İskenderun Cumhur İttifakı seçim koordinasyon merkezi açılışında yaptığı konuşmada Hatay’ı AK belediyecilik hizmetleriyle buluşturacaklarını kaydetti.
İSKENDERUN’DA SORUNLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ
Cumhur İttifakı İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Dönmez ile birlikte partilileri selamlayan Öntürk, İskenderun’da her lodosta denizin taştığını, tüm bu sorunlara rağmen hiçbir HBB personelini sahada göremediklerini söyledi.
ÖNTÜRK: HATAY’IMIZI HİZMETLERLE BULUŞTURACAĞIZ
Güçlü bir Hatay Büyükşehir Belediyesi için yerel yönetim ile merkezi yönetimi tek çatı altında buluşturmak gerektiğini ifade eden Öntürk; “Kentimizde deprem felaketinin izleri hızlıca siliniyor. Devletimiz 15 ilçeyi adeta sıfırdan inşa ediyor. Hatay’ımızın hızlıca ayağa kalkması için bizler de 31 Mart’ta inşallah göreve geldiğimizde vatandaşlarımızın kalkınmasını sağlayacağız. İskenderun’umuzu mağdur eden sorunları ortadan kaldıracağız. 15 ilçeyi hizmetlerle buluşturarak güçlü İskenderun’u, Antakya’yı, Hassa’yı, Belen’i güçlü Hatay’ı hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.
SKM açılışında farklı partilerden AK Parti’ye geçen Emre Günay, Abidin Güney, Bestami Kılıç’a parti rozetleri AK Parti İl Başkanı Mustafa Erdoğan, HBB Başkan Adayı Mehmet Öntürk ve İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Dönmez tarafından takıldı.
Öntürk, 31 Mart yerel seçimlerinde İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Dönmez’e, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde de kendisine İskenderun’dan tam destek istedi.
ÖNTÜRK: HATAY’I AK BELEDİYECİLİK İLE KALKINDIRACAĞIZ
Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Hatay’ın incisi İskenderun’da esnaf ziyaretlerinde bulundu.
31 Mart yerel seçimleri öncesinde ziyaretlerini tüm hızıyla sürdüren Öntürk, Ayakkabıcılar Çarşısı’nda faaliyetlerini sürdüren esnaflar ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek isteklerini dinledi.
İskenderun Sahil bölgesinde ve kent genelinde devam eden çalışmalardaki aşamaları esnaflara aktaran Öntürk, 31 Mart’tan itibaren ilçeye bağlı 45 mahallede sorunlara neşter vuracak çalışmaları ve kent merkezindeki sorunları bertaraf edecek çözümlerle ilgili esnafları bilgilendirdi.
Hatay’ı AK Parti belediyeciliği ile tüm renkleri ile ayrıştırmadan kalkındıracaklarını kaydeden Öntürk, İskenderun’un gelişmiş kentler ligine yükseltilmesi için İskenderun Belediye Başkanlığı seçiminde Mehmet Dönmez’e, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde ise Cumhur İttifakı’nın adayı olarak kendisine tam destek verilmesini istedi.