Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde temiz, sağlıklı, yaşanabilir bir şehir yaratmak amacıyla gerçekleştirdiği denetimlere devam ediyor.
![HBB’den İl Genelinde Temiz Çevre Denetimleri Devam Ediyor](/VyPicture/News/News-666335d44f3c6.jpeg.webp)
HBB Zabıta Dairesi ve Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı doğaya verilebilecek zararların önüne geçerek vatandaşların soluduğu hava kalitesini yüksek standartlarda tutabilmek için yaptığı denetimler kapsamında ekiplerce; işletmelerin çevre izin lisans belgelerinin kontrolü, emisyon ve atık su ölçümleri, hafriyat toprağı, inşaat ve moloz gibi konular incelendi.![HBB’den İl Genelinde Temiz Çevre Denetimleri Devam Ediyor](/VyPicture/News/News-666335d46f999.jpeg.webp)
Ayrıca HBB ekipleri, çevre kirliliğini önlemek için uygulanan “yönetmelik ve yasalar” çerçevesinde sanayi bölgesindeki fabrikalar ve işletmelerde ruhsat denetimleri gerçekleştirerek firmaların çevreye zarar verecek çalışmalar yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu.![HBB’den İl Genelinde Temiz Çevre Denetimleri Devam Ediyor](/VyPicture/News/News-666335d48a3ef.jpeg.webp)
Arsuz, İskenderun ve Payas ilçelerinde gerçekleştirilen denetimlerde tespit edilen eksiklikler konusunda uyarılarda bulunan yetkililer, denetimlerin il genelinde devam edeceğini aktardı.