İHTİYAÇ HALİNDE TALEPLER 444 12 06 VE 153 NUMARALI HATLARDAN ALINACAK…
![HBB’DEN EVDEN HASTANEYE, HASTANEDEN EVE ULAŞIM](/VyPicture/News/News-664cbabfaeb11.jpeg.webp)
Hatay Büyükşehir Belediyesi, gerekli tıbbi cihaz ve donanıma sahip 6 mavi şeritli hasta nakil aracıyla hasta nakil hizmetlerine il genelinde devam ediyor.![HBB’DEN EVDEN HASTANEYE, HASTANEDEN EVE ULAŞIM](/VyPicture/News/News-664cbabfcc0ef.jpeg.webp)
HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, acil müdahale gerektirmeyen hastaları adreslerinden alarak randevu oluşturdukları hastaneye güvenle götürüyor.![HBB’DEN EVDEN HASTANEYE, HASTANEDEN EVE ULAŞIM](/VyPicture/News/News-664cbabff0073.jpeg.webp)
HBB sağlık ekipleri, hasta vatandaşları hastanedeki işlemleri bittikten sonra yine güvenli bir şekilde adreslerine bırakıyor.
BAŞVURULAR 3 GÜN ÖNCE YAPILMALI
Hasta nakil hizmetinden yararlanmak isteyen yatağa bağlı ve bakıma muhtaç vatandaşların hastane randevularından en az 3 gün önce HBB’nin 444 12 06 ve 153 numaralı telefonundan başvuru yapmaları gerekiyor.
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının sağlık ekipleri; son 20 günde il içinde 179, il dışına ise 6 hastayı hastanelere nakletti.
Yetkililer, Sağlık Bakanlığınca belirlenen teknik ve tıbbi donanıma sahip olan hasta nakil araçlarıyla, vatandaşları mesai saatleri içerisinde evden hastaneye ve hastaneden tekrar eve naklettiklerini ifade etti.