Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı "Hatay'da Çocuklar Gülsün Diye" sloganıyla sürdürdüğü tiyatro oyunlarına ve animasyon etkinliklerine devam ediyor.
![HBB,](/VyPicture/News/News-6644ecb378419.jpeg.webp)
HBB Şehir Tiyatrosu, Mayıs Ayı Programı kapsamında Hassa’da Aktepe 23 Nisan Anaokulu, Gazi Anaokulunda; Reyhanlı Varışlı İlkokulunda, İskenderun’da ise Semiha Kibar Anaokulunda "Karınca Kararınca" adlı oyun ve çeşitli aktiviteleriyle çocuklarla buluştu.![HBB,](/VyPicture/News/News-6644ecb3a21d4.jpeg.webp)
Büyükşehir sanatçıları, 6 Şubat depremlerinin etkilerini unutturmak ve çocukları güldürmek için gerçekleştirdikleri etkinliklerin yanı sıra animasyon gösterileriyle de çocuklara keyifli ve renkli vakitler yaşattı.![HBB,](/VyPicture/News/News-6644ecb3f3607.jpeg.webp)
15 Mayıs’ta Kırıkhan Konteyner Kent’te, 16 Mayıs’ta Samandağ Değirmenbaşı İlkokulunda, 17 Mayıs’ta ise Antakya Ata Kolejinde performanslarını sergileyecek olan HBB oyuncuları, çocukların yüzünde tebessüm bırakmayı hedefliyor. ![HBB,](/VyPicture/News/News-6644ecb449280.jpg.webp)
HBB yetkilileri, tiyatro oyunları ve animasyon gösterileriyle çocukların hayal dünyalarına hitap ederken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmelerini sağladıklarını ayrıca depremin çocukların psikolojisindeki izleri silmek için Hatay’da çocuklara moral depoladıklarını iletti.