MENÜ

HATAY'DA REZERV ALAN TARTIŞMASI BÜYÜYOR, VATANDAŞLAR ÇARESİZ

Yayınlanma Tarihi : 09.07.2024 19:55 Bu haber 161 defa okundu

FAHİŞ KİRALAR, BELİRSİZ BORÇLAR, REZERV ALANDA DRAM DEVAM EDİYOR…

Paylaş Paylaş Paylaş
HATAY'DA REZERV ALAN TARTIŞMASI BÜYÜYOR, VATANDAŞLAR ÇARESİZ

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Akevler Mahallesi Muhtarlığı'nda vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. HATAY'DA REZERV ALAN TARTIŞMASI BÜYÜYOR, VATANDAŞLAR ÇARESİZ

MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİ HATAY'DA REZERV ALAN TARTIŞMASI BÜYÜYOR, VATANDAŞLAR ÇARESİZ

Deprem sonrası rezerv alan ilan edilen bölgelerdeki sağlam evlerin yıkımına karşı çıkan vatandaşların taleplerini dinleyen Çalışkan, ortak akılla hareket edilmesi gereği vurgusu yaptı. Vatandaşların mağdur edilmemesi gerektiğinin altını çizen Çalışkan, "Millet ile devlet karşı karşıya getirilmemelidir" dedi.HATAY'DA REZERV ALAN TARTIŞMASI BÜYÜYOR, VATANDAŞLAR ÇARESİZ

YILLARIN EMEĞİ YOK EDİLMESİN

Rezerv alan ilan edilen bölgelerde yaşayan vatandaşların hızlı tahliye talepleriyle karşı karşıya kaldığını belirten Çalışkan, vatandaşların ev bulamamaktan, fahiş kiralardan, yıllarca çalışıp yaptırdıkları evlerinin sağlam raporu verilmesine rağmen yıkılacak olmasından ve borçlanma rakamlarının belirsizliğinden dolayı rahatsız olduklarını ifade etti.

REZERV ALANLARDA KAFA KARIŞIKLIĞI SÜRÜYOR 

Vatandaşlar, rezerv alan ilan edilen bölgelerde yaşanan mağduriyetlerin arttığını belirtiyor. Kurallara uyarak ve gerekli izinleri alarak evlerini onardıklarını söyleyen vatandaşlar, ani tahliye kararlarıyla karşı karşıya kalıyor. Bu durum, onları hem maddi hem de manevi olarak zor durumda bırakıyor. Birçok vatandaş, başlarını sokacak başka bir yer bulamamaktan ve kiraların aşırı yüksek olmasından şikayetçi. 

REZERV ALANLARDA TAHLİYE KARARLARI VATANDAŞLARI ENDİŞELENDİRİYOR

Evlerinin az hasarlı olmasına rağmen tahliye edilmesi kararına anlam veremeyen vatandaşlar, bu durumun büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyor. Yıllarca çalışıp emek verdikleri evlerinin yıkılması, belirsizlikler ve yeni borçlanma rakamları başlıca endişe kaynakları. Özellikle çocuklu aileler, yaşlılar ve kadınlar, güvenle barınabildikleri yuvalarının yıkılmasını istemiyor.

GÜVENLİ YUVALAR YIKILMASIN

Çalışkan, hasar görmüş birçok alan varken çoluk çocuk, yaşlı ve kadınların güvenle başlarını soktukları yuvalarının yıkılmaması taleplerinin haklılığını belirterek, "Bu sorunun da takipçisi olup hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol