Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde çekici, kurtarıcı ve güvenli otopark hizmeti veren firmalarla; kasap, fırın, pastane ve market gibi vatandaşlara gıda üzerine hizmet veren yerleri denetledi.
![Hatay Zabıtası Gıda İşletmeleri Ve Yediemin Otoparklarında Sıkı Denetimde](/VyPicture/News/News-664f840e27477.jpeg.webp)
Zabıta Dairesi Başkanlığı 1. Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince yediemin otopark hizmeti veren işletmelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararları doğrultusunda belirlenen ücret tarifelerinin uygulanması ve vatandaşların mağdur edilmemesi hususunda çalışmalar yapıldı.![Hatay Zabıtası Gıda İşletmeleri Ve Yediemin Otoparklarında Sıkı Denetimde](/VyPicture/News/News-664f840e54f0a.jpeg.webp)
İl genelinde kasap, fırın, pastane ve marketlerde yapılan denetimler de ise işletmelerin evrakları, sağlık koşulları, fiyat tarifesi ve fiziki şartlara uygunluk, temizlik, hijyen, muhafaza koşulları incelendi.![Hatay Zabıtası Gıda İşletmeleri Ve Yediemin Otoparklarında Sıkı Denetimde](/VyPicture/News/News-664f840e77b49.jpeg.webp)
153 NUMARALI HAT 7/24 HİZMETTE![Hatay Zabıtası Gıda İşletmeleri Ve Yediemin Otoparklarında Sıkı Denetimde](/VyPicture/News/News-664f840e9b055.jpeg.webp)
Son bir hafta içerisinde 25 işletmeyi denetleyen ekipler ayrıca 4 kasaba da tespit görgü tutanağı düzenleyerek gerekli resmi uyarılarda bulundu.![Hatay Zabıtası Gıda İşletmeleri Ve Yediemin Otoparklarında Sıkı Denetimde](/VyPicture/News/News-664f840ebdf4a.jpeg.webp)
Yetkililer, denetimlere devam edileceğini vurgulayarak vatandaşların yediemin otoparklarına ödemesi gerekenden fazla ücret ödemeleri durumunda UKOME’nin belirlediği fiyat tarife pusulası ve ödedikleri dekontla birlikte tüketici hakem heyetine başvuruda bulunabileceklerini iletti.