CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur son iki gündür Hatay’da yaşanan sel felaketinde yaşanan sıkıntıları ve sorunları meclis gündemine taşıdı.
Meclis genel kurulunda söz alan Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaptığı konuşmasında Hatay’da yaşanan sıkıntıları dile getirerek, “Depremle yaşam mücadelesi veren Hatay bu sefer de sel felaketiyle yaşam mücadelesi veriyor. Evlerimiz, yollarımız, iş yerimiz, araçlarımız ve daha da kötüsü konteyner kentlerimiz sular altında. İnsanlarımızın zar zor temin ettiği yataklar, giysiler, eşyalar en önemlisi de çocuklarımız sırılsıklam. Siz altyapısını doğru düzgün yapmadan konteyner kentler kuruyorsunuz, cefasını Hatay’lı çekiyor. Siz dost, ahbap kazansın diye konteyner kent işini liyakatsizlere veriyorsunuz, ceremesini Hatay insanı ödüyor. Siz Hatay insanını fiziksel ve mental olarak bitirme noktasına getirdiniz. Artık yeter, geçici değil kalıcı; dostla, ahbapla değil işin uzmanlarıyla; derme çatma değil kaliteli, sağlam bir şekilde altyapınızı yapın, geciktirmeyiniz.” İfadelerini kullandı.