MENÜ

Cömert, “Hatay’ı Yeniden Inşa Ederken Tarihi Dokuyu Koruyacağız, Ortak Akılla Hareket Edeceğiz”

Yayınlanma Tarihi : 29.02.2024 22:31 Bu haber 107 defa okundu

İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, İskenderun Esnaf ve Sanatkarları Odası’nı ziyaret etti, şoför, bakkal, terzi, elektrikçi, berber, marangoz ve kahvehane esnafının temsilcileriyle istişarelerde bulundu. 

Paylaş Paylaş Paylaş
Cömert, “Hatay’ı Yeniden Inşa Ederken Tarihi Dokuyu Koruyacağız, Ortak Akılla Hareket Edeceğiz”

İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, partisinin İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan ile birlikte, İskenderun Esnaf ve Sanatkarları Odası’nı ziyaret etti.İskenderun Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkan Vekili Erol Akın’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede şoför, bakkal, terzi, elektrikçi, berber, marangoz ve kahvehane esnafının temsilcileri sorunlarını, taleplerini ve beklentilerini dile getirdi.Cömert, “Hatay’ı Yeniden Inşa Ederken Tarihi Dokuyu Koruyacağız, Ortak Akılla Hareket Edeceğiz”

İskenderun esnafının en büyük beklentisi yıkım görüntüsünün hafızalardan silinmesi İstişare toplantısında, asrın felaketinde ağır darbe alan İskenderun’da yıkım görüntüsünün hafızalarından bir an önce silinmesi, hayatın normalleşmesi, düzenin sağlanması ve haksız rekabetin önlenmesi konuları öne çıktı. Bu çerçevede esnaf odalarının başkanları, ortak sorunlarını ve temsil ettikleri meslek grubunun sıkıntılarını anlattı. Ulaşım entegrasyonun olmaması, ruhsatsız işyerlerinin açılması, kayıt dışı ticari faaliyetlerin çoğalması nedeniyle mağdur olduklarını dile getiren İskenderun esnafı, zincir süpermarketlerin çoğalmasının da mağduriyetlerini artırdığını dile getirdi. İskenderun esnafı, öncelikle eşit şartlarda ticari faaliyetlerini devam ettirmek istediklerini dile getirdi.“Tarihi ve kültürel dokuyu koruyarak, modern, uygar ve yaşanabilir bir şehir inşa edeceğiz”İyi Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, esnaf ve sanatkarların bir toplumun ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişmesinde yapı taşı olduğunu belirterek, mazbatayı aldıktan sonra ilçe esnafının deprem kaynaklı kayıplarının telafisi için etkili çalışmalar yapacağını söyledi.Seçim kampanyasında konuşmaktan daha çok Hataylı hemşehrilerini dinlemeye özen gösterdiğini kaydeden Nusret Cömert, Hataylıların teveccühüyle Hatay’ı tarihi ve kültürel dokuyu koruyarak, modern, uygar ve yaşanabilir bir şehir olarak inşa etmek istediğini, bunu yaparken de Hatay halkını temsil eden tüm dinamiklerin fikirlerine değer vereceğini, plan ve projelerin ortak aklın ürünü olacağını belirtti. Hatay’ın yeniden inşası için yerel, ulusal ve uluslararası kaynakları değerlendiren, birleştirici ve kaynaştırıcı bir anlayış temelinde vizyon oluşturduğunu belirten Nusret Cömert, öncelikli olarak konteynerlerde yaşayan hemşehrilerimin koşullarını iyileştirmek için çalışmalar yapacağını anlattı. 

“Kuracağım şehirde iki şey olacak”Nusret Cömert, “Bizim kuracağımız şehirde iki şey olacak. Bu iki şeyi yapmazsanız, hem insanlığa karşı suç işlemiş olursunuz, hem de şehre ihanet etmiş olursunuz. Birincisi; şehrin tarihi dokusunu koruyacağız. İşte o zaman turist gelecek. O zaman Hatay daha çok konuşulacak. Depremden önceki Hatay, benim vizyonumdaki Hatay değildi. Ben eski Hatay’ı istemiyorum, çok daha iyisi istiyorum. İkincisi; ortak akılla hareket edeceğiz. ‘Masa başında çizilen projeleri bize dayattılar’ dediniz. Ben size bir elbise diktim, bunu giyeceksiniz demeyeceğim. O elbiseyi beraber tasarlayacağız, birlikte dikeceğiz. Ben birleştirici, kaynaştırıcı bir anlayışı hâkim kılarak koordinatör görevi yürüteceğim.” diye konuştu. 

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol