MENÜ

BAŞKAN ÖNTÜRK’ÜN HATAY KART PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Yayınlanma Tarihi : 08.07.2024 20:55 Bu haber 165 defa okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi il genelinde şehrin yeniden ayağa kalkması için yapmış olduğu alt ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra sosyal ihtiyaçlara yönelik etkinlik ve çalışmalara da imza atıyor.

Paylaş Paylaş Paylaş
BAŞKAN ÖNTÜRK’ÜN HATAY KART PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

HBB Başkanı Mehmet Öntürk, seçim vaatlerinden birisini daha yerine getirerek ihtiyaç sahibi vatandaşların ekonomisine katkı sağlayacak ve birden fazla alanda kullanılabilecek Hatay Kart projesini hayata geçiriyor.BAŞKAN ÖNTÜRK’ÜN HATAY KART PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Proje kapsamında her ay düzenli olarak limiti güncellenecek ve il genelindeki yerel marketlerde kullanılabilecek olan Hatay Kart’la aynı zamanda Büyükşehir ekosistemindeki her türlü ödemeler de yapılacak.BAŞKAN ÖNTÜRK’ÜN HATAY KART PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

ULAŞIMDA DA KULLANILABİLECEK

Büyükşehir bünyesinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında da kullanılabilecek Hatay Kart sayesinde vatandaşlar ayrı bir kart çıkarmak zorunda kalmayacak.

Başkan Öntürk konuyla ilgili açıklamasında “Bizim Hatay Kart’ı çıkarma amacımız sosyal destek alan vatandaşlarımızı kimsenin bilmemesi. Bu kart yardım alanın da yardım edenin de cebinde olacak. Biz, bir elin verdiğini öbür elin görmesin diyen büyüklerimizin izinden gidiyoruz. Kart sahibi; ister market alışverişinde kullanır, ister ulaşım ödemesinde kullanır.” ifadelerini kullanarak çok amaçlı ve kullanışlı bir Hatay Kart’la vatandaşların birçok noktada yanlarında olmayı hedeflediklerini ifade etti.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol