MENÜ

BAŞKAN KARAÇAY; “ÇEVRE KİRLİLİĞİNE KALICI ÇÖZÜMLER GETİRECEĞİZ”

Yayınlanma Tarihi : 23.05.2024 21:02 Bu haber 138 defa okundu

Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay Zabıta birim ekibi ile bir toplantı gerçekleştirdi. Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Başkan Yardımcısı Hasan Fehmi Görür Zabıta Müdürü Önder Şimşek eşlik etti.

Paylaş Paylaş Paylaş
BAŞKAN KARAÇAY; “ÇEVRE KİRLİLİĞİNE KALICI ÇÖZÜMLER GETİRECEĞİZ”

Başkan Karaçay toplantının açılış konuşmasında binlerce yitirdiğimiz eş, dost, akraba, hemşerimiz bunun yanında binlerce evlerin yıkımına neden olan bir deprem yaşadık. Yönetime geldiğimizden önceliğimiz yaralarımızı sarmak kentimizi yaşanabilir hale getirme gayreti içerisindeyiz. Depremden sonra meydana gelen çevre kirliliği, çevremizin genel temizliğine, yaya geçitlerinin işgali gibi sorunlara kalıcı çözümler getirilmesi konusunda vatandaşla birlikte dayanışma içinde olarak kalıcı çözümler için çalışma başlatacaklarını ifade etti.BAŞKAN KARAÇAY; “ÇEVRE KİRLİLİĞİNE KALICI ÇÖZÜMLER GETİRECEĞİZ”

Başkan Karaçay konuşmasının devamında; moloz ve çöp atıklarını vatandaşlarımız tarafından yol kenarlarına caddelere atılmaması gerektiğini bu konuda zabıta ekiplerimiz tarafından vatandaşlarımızı uyarılmasını istedi.

Yakın bir zamanda belediyemiz bünyesinde "Beyaz Masa" iletişim hattı kuracaklarını dikkat çeken Başkan Karaçay; Beyaz Masa iletişim hattının işleyişi ile ilgili yaptığı açıklamada Vatandaşlarımız çevre kirliliğine neden olan moloz, çöp, atık eşyaları yollara caddelere atmadan önce Beyaz Masa görevlimiz ile iletişime geçerek görevlimiz sorununuzu ilgili birimlere yönlendirerek kalıcı çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

Başkan Karaçay; konuşmasının devamında yürüyüşümüze başlarken halkımızın yaralarını sarmak iyileştirmek kentimizin çözmek için halkımızla birlikte el ele omuz omuza vereceğiz. Sosyal yaşam alanlarımızın korunması temiz tutulması her vatandaşımızın bir sorumluluğu bir görevi olmalıdır. Belediyemiz halkımızla beraber güç birliği içinde olduğumuz sürece aşmayacağımız hiç bir engel kalmaz şeklinde sözlerine ekledi.

Paylaş Paylaş Paylaş
Etiket :
YORUMLARI GÖR
ÜYE YORUMLARI
Yorum yapabilmek için

Giriş Yap ya da Kayıt Ol